Tytułem wstępu

Na wstępie chciałam zaznaczyć, iż blog mój w żaden sposób nie aspiruje do miana jakiegoś poważniejszego przedsięwzięcia naukowego i ma głównie charakter hobbystyczny i w pełni amatorski. Intencją moją było, jest i będzie, zachęcenie czytelnika do odwiedzenia tych cudownych miejsc w Polsce oraz do zapoznania się z ich historią, klimatem. Poszczególne teksty (głównie w opisach miejscowości) pochodzą nieraz z trzech-czterech źródeł (całkowicie ze sobą przemieszanych), tak więc zdecydowałam się (przed wszystkim ze względu na czytelność i specyfikę przekazu www) nie podawać dziesiątków przypisów do każdego liczącego parę słów fragmentu. Informacje zamieszczone w w moim blogu dotyczące zamków pochodzą głównie z "Leksykonu zamków w Polsce" [ autorzy: Salm Jan, Kołodziejski Stanisław, Kajzer Leszek] oraz stron internetowych poświęconych temu zagadnieniu. Zaś wiadomości dotyczące samych miejscowości znajduję głównie w Wikipedii, na stronach tych gmin i miejscowości, bądź też ze stron prywatnych poświęconych danym miejscowościom czy obiektom. Jeżeli jednak, ktoś poczuje się urażony gdy wykorzystam jego wiadomości, proszę o kontakt. Napiszę sprostowanie lub usunę takowe wiadomości z mojego bloga.

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie uwagi, zarówno dot. ew. błędów rzeczowych, ortograficznych, faktograficznych i innych. Propozycje, pomysły, sugestie dot. układu treści, nowych tematów, i inne uwagi proszę przesyłać na adres: jagusinka@gmail.com
Tuż pod tym tekstem jest księga gości - możesz napisać co myślisz o moim blogu :)

KSIĘGA GOŚCI

KSIĘGA GOŚCI - pisz szczerze, każda opinia jest dla mnie ważna :)

Możesz tutaj napisać co myślisz o moim blogu :)

Obserwatorzy

sobota, 14 maja 2011

Jurki

Jurki – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim, w gminie Pniewy, leżąca w pobliżu szosy Grójec- Mszczonów, oddalona od miasta Grójec o 8 kilometrów. 
Współrzędne obiektu
N 51,907377
E 20,779609


Jurki to malowniczo położona miejscowość wśród grójeckich sadów.

W pałacu mieści się Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla dzieci upośledzonych   w stopniu lekkim i umiarkowanym.

Ośrodek obejmuje Szkołę Podstawową , Gimnazjum, Szkołę Zawodową i Internat.

Mimo najszczerszych chęci o Jurka nic nie mogłam znaleźć. Jeżeli  ktoś posiada jakieś informacje o historii miejscowości lub pałacu, byłabym wdzięczna za wiadomość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz